Powered by Invision Power Board

Страницы: (2) [1] 2   ( Перейти к первому непрочитанному сообщению ) ОтветитьНовая темаСоздать опрос

> Ваше походження/Ваш произход/Pochdzenia państwa, етнічне походження батьків, регіон
киянин
Отправлено: Апр 22 2010, 09:13
Цитата

експерт Засновник форума

Из: Київ
Статус: Offline

Пишемо про наше етнічне коріння, та з яких регіонів походять наші пращури. Які Ваші припущення щодо представників племен, які могли бути Вашими пращурами?

Ваши этнические корни? Какие Ваши предположения по поводу племен, среди которых могли быт Ваши предки?

Какви са вашите етнически корени? Какви са вашите предвиждания за племена, сред които са гена на вашите предци?

Jakie są wasze korzenie etniczne? Jakie są wasze przemyślenia na temat ludzi, wśród których mogą być wasi przodkowie?
PMEmail PosterWWW
Lemko
Отправлено: Апр 22 2010, 09:20
Цитата

Ветеран форуму
**

Из: Львів

Батько - українець, виходець з польської шляхти на Волині, з берегів Случа, зараз Житомирська область, с. Кашперівка
Матір - корінна лемкиня з крайнього західного лемківського поселення в Карпатах, с. Шляхтова, Малопольське воєводство

п.с. Kievresident, прохання все ж писати трьома мовами - східно-, західно- і південнослов'янською) Все-таки форум слов'янський

--------------------
DOCTRINA MULTIPLEX, VERITAS UNA
PMEmail Poster
Bratilov
Отправлено: Апр 22 2010, 09:33
Цитата

Ветеран форуму з Болгарії

Из: Пловдив

Оказалось, что я сделал ошибка - не понял вопрос:)))
По линии отца с региона Пловдива - сведения у меня для 200 лет назад. Прежде етого, расказьивали, что из Родопские гори.
По линии маме - болгари с Егоейское побережие Фракии. Жили, там где река Марица вливается в море.
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Апр 22 2010, 11:05
Цитата

експерт Засновник форума

п.с. Kievresident, прохання все ж писати трьома мовами - східно-, західно- і південнослов'янською) Все-таки форум слов'янський

Згоден, він скоріше загальнослов'янський ;)
Добре, буду намагатися :D
PMEmail PosterWWW
Lemko
Отправлено: Апр 22 2010, 11:17
Цитата

Ветеран форуму
**

Из: Львів

Ну, я і мав на увазі "загальнослов'янський")
Додайте ще "Pochodzenia Państwa")

--------------------
DOCTRINA MULTIPLEX, VERITAS UNA
PMEmail Poster
Horutan
Отправлено: Май 6 2010, 16:20
Цитата

Постійний учасник

Из: м. Бахмач

Українець по обидвих лініях з Чернігівської обл. Хоча може і не чистокровний. На даний час стараюся більше узнати про свій "рід"
PMEmail Poster
Romanix
Отправлено: Окт 30 2010, 23:35
Цитата

Новачок

По матері польське,словацьке,російське коріння,по батькові російське,пращури були дворянами,дрібною шляхтою,рімісниками :)
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Окт 31 2010, 11:04
Цитата

експерт Засновник форума

До речі, походження моїх родичів за моїм прізвищем теж з Сумщини - Білопілля. Цікаво, що географічно воно знаходиться на перетині історичних регіонів Сіверщина та Слобідська Україна. На одних мапах я бачив, що Білопілля майже у центрі Сіверщини, а кажуть, що відносться і до Слобідської України.

Я точно знаю, що раніше там було урочище Крига, а до цього, за часів Київської Русі - Вир. Отже, мої пращури з Поділля, які заснували Білопілля як козацьке містечко, змішалися з місцевим (сіверським?) населенням.

А ще дивився книгу про полки Слобідської України і не бачив там білопільского - мабуть, адміністративно все ж таки воно не входило до цього регіону...
PMEmail PosterWWW
Romanix
Отправлено: Окт 31 2010, 12:33
Цитата

Новачок

о раніше я бував у Білопіллі,знайомі там дівчата були :) Білопільський район можна назвати центром Сумської області з географічної точки зору,культурно і ментально Білопілля мало риси і Сіверщини і Слобожанщини,по Білопіллю проходила межа між Сіверщиною та Слобожанщиною, тому мабуть краще називати цю терріторію Сіверсько-слобідським крайем
PMEmail Poster
kot32
Отправлено: Фев 16 2011, 20:31
Цитата

Постійний учасник

Доброго здоров'я всім!

Батько : його предки з центральної України та з Житомирської області. Має польське коріння, та можливо трохи єврейського (2 його прадіди звалися Яков та Йосип). Але загалом українець

Мати: 1/2 литовка+1/4 українка+1/4 полячка

Сам вважаю себе українцем, хоча маю неабиякий мікс національностей)
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Фев 17 2011, 11:20
Цитата

експерт Засновник форума

Цитата
та можливо трохи єврейського (2 його прадіди звалися Яков та Йосип)
В принципі, це загальнохристиянські імена, тому все можливо.
А Яків - розповсюджене українське ;)
В мене один знайомий постійно усіх поправляв: "Тільки я не Яков, а Яків" :D
PMEmail PosterWWW
kot32
Отправлено: Фев 17 2011, 13:08
Цитата

Постійний учасник

Цитата (киянин @ Фев 17 2011, 11:20)
В принципі, це загальнохристиянські імена, тому все можливо.
А Яків - розповсюджене українське ;)
В мене один знайомий постійно усіх поправляв: "Тільки я не Яков, а Яків"  :D

Можливо вони не євреї. Але мати чомусь завжди підкалувала батька , казала що він наполовину єврей, а він постійно заперечував, мовляв, українець я чистючий)
Але знову таки, троюрідна сестра батька казала, що вона чиста єврейка та пишалася цим. Зараз нажаль правду вже не розкриєш.
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Фев 17 2011, 15:45
Цитата

експерт Засновник форума

Читав, що в українців ще з часів наявності місцевої шляхти було прийнято в запалі суперечки підкалувати одне одного тим, що у співбесідника в роду євреї чи греки :)
PMEmail PosterWWW
kot32
Отправлено: Фев 17 2011, 18:29
Цитата

Постійний учасник

Цитата (киянин @ Фев 17 2011, 15:45)
Читав, що в українців ще з часів наявності місцевої шляхти було прийнято в запалі суперечки підкалувати одне одного тим, що у співбесідника в роду євреї чи греки :)

Круто)) Але не зовсім зрозуміло про греків... хіба греки чимось відрізнились як нація? Евреї - то да, і так ясно.
До речі, я бачив в вікіпедії таку мапу:

(IMG:http://i.piccy.info/i5/46/59/1115946/Ukraine_ethnic_1897_800.jpg)

саме цікаве тут це відсоток евреїв в Зх Україні. Більше ніж поляків
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Фев 18 2011, 09:42
Цитата

експерт Засновник форума

В Україні багато греків справді було русифіковані та українізовані (а в Кримському ханстві - зтатарщені)- і в Одесі, і в Приазов'ї (Маріуполь) залишилося чимало їхніх нащадків.

До речі, Б. Хмельницького грав грек з Буковини Володимир Абазопуло.

Чим вони відрізняються? Своєю культурою - середземноморською, яка зазначала чималого орієнтального впливу. В расовому відношенні більшість з них медитераноїдна, але в межах егейськох раси, яка розпосвюджується на острови та узберіжжя Егейського моря та Анатолію, присутній передньоазійський елемент. Так само кавкасіонський та передньоазійський елемент присутній серед понтійських греків родом з Кавказу та Малої Азії.

Щодо мапи - вона часів Російської імперії, а Україна тоді входила в межу осілості євреїв. Звичайно предсавники цього етносу (а саме, ашкенази), що змішалися зі слов'янами, мадярами та германцями - в основном емігрували до США, Ізраелю чи Канади...

P.S. тема про греків на форумі
http://anthrohistory.ipb.su/index.php?showtopic=107
PMEmail PosterWWW
kot32
Отправлено: Фев 19 2011, 15:42
Цитата

Постійний учасник

Цитата (киянин @ Фев 18 2011, 09:42)
В Україні багато греків справді було русифіковані та українізовані (а в Кримському ханстві - зтатарщені)- і в Одесі, і в Приазов'ї (Маріуполь) залишилося чимало їхніх нащадків.

До речі, Б. Хмельницького грав грек з Буковини Володимир Абазопуло.

Чим вони відрізняються? Своєю культурою - середземноморською, яка зазначала чималого орієнтального впливу. В расовому відношенні більшість з них медитераноїдна, але в межах егейськох раси, яка розпосвюджується на острови та узберіжжя Егейського моря та Анатолію, присутній передньоазійський елемент. Так само кавкасіонський та передньоазійський елемент присутній серед понтійських греків родом з Кавказу та Малої Азії.

Щодо мапи - вона часів Російської імперії, а Україна тоді входила в межу осілості євреїв. Звичайно предсавники цього етносу (а саме, ашкенази), що змішалися зі слов'янами, мадярами та германцями - в основном емігрували до США, Ізраелю чи Канади...

P.S. тема про греків на форумі
http://anthrohistory.ipb.su/index.php?showtopic=107

Дякую за інфу, цікаво!
PMEmail Poster
kot32
Отправлено: Фев 19 2011, 18:23
Цитата

Постійний учасник

Цитата (киянин @ Фев 18 2011, 09:42)

Чим вони відрізняються? Своєю культурою - середземноморською, яка зазначала чималого орієнтального впливу. В расовому відношенні більшість з них медитераноїдна, але в межах егейськох раси, яка розпосвюджується на острови та узберіжжя Егейського моря та Анатолію, присутній передньоазійський елемент.

не хочу зараз тут оффтоп розводити, я вам краще задам питання про греків у темі про них )
PMEmail Poster
Andrey
Отправлено: Мар 4 2011, 13:07
Цитата

представник молдован на форумі

Моя фамилия 100% молдавская а именно Ротарь ,у меня мама русскоязычная молдаванка ,батя молдавскоязычный(его предки на север Молдавской ССР из Буковиныпосле второй мировой,оказывается у меня 2 родных языка . Дома, мы общаемся друг с другом на двух языках,а именно на молдавском и русском,однако я лет 8 живу в иноязычной среде,а именно в Румынии,так что я,увы,стал румынскоязычным
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Мар 4 2011, 14:37
Цитата

експерт Засновник форума

нашел такую интересную информацию

Аурика Ротару, заслуженная артистка Украины:
« Нет, это никто не придумал, это связано с тем, что это село, в котором мы родились, когда-то принадлежало Румынии, это была территория Румынии, и вот после войны эту территорию присоединили к Украине и в связи с этим папу вызвали в военкомат и сказали, что румынскую фамилию нужно поменять на русскую. Убрали букву "у" в конце, вместо Ротару стало Ротарь с мягким знаком, и вот у нас у всех появилась фамилия Ротарь. Но на самом деле, Ротару — правильная фамилия…»
PMEmail PosterWWW
Andrey
Отправлено: Мар 4 2011, 23:56
Цитата

представник молдован на форумі

Цитата (Andrey @ Мар 4 2011, 13:07)
предки на север Молдавской ССР из Буковиныпосле второй мировой,

Какого черта,ничего тут не понятно ..извините.. Значит его предки переехали из Буковины в Молдавскую СССР
PMEmail Poster
taitallas
Отправлено: Авг 6 2011, 21:01
Цитата

Користувач
*

Из: Измаил - Севастополь

Доброго дня всем!
У меня тоже всё очень запутано. Папа и бабушка крымчане. При этом папин отец попал в Севастополь сразу после войны, он из Черкасской обл. Папина мама загадочной азиатской внешности родилась в Балаклаве, но ее предки приехали из России : Орел и Воронеж.
Мама приехала в Севастополь из Киевской обл. Она говорит, что украинка. Но отец, когда я еще в школе училась, шутил с мамы, что она "кашубинская немка". Я только недавно узнала, что есть такой этнос, как кашубы. Но тогда я не понимала значения папиных подколок. Мне неизвестно на сегодня, были ли в той местности компактные или какие другие поселения кашубов.

--------------------
Nil novi sub luna
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Авг 8 2011, 16:01
Цитата

експерт Засновник форума

Может он исходил только из фамилии Кашуба? К тому же, кашубы - это западные славяне, а не немцы. Среди украинцев есть фамилия Кашуба, не исключено (и носители этой фамилии благодаря открытому доступу к информации уже хорошо это знают), что она имеет польское (кашубское) происхождение, ведь с поляками колонизировать Украину вполне могли и кашубы.

кашубы

(IMG:http://s006.radikal.ru/i214/1108/3e/258c791ad85d.jpg)

(IMG:http://s52.radikal.ru/i137/1108/eb/83195258f059.jpg)
PMEmail PosterWWW
taitallas
Отправлено: Авг 8 2011, 19:04
Цитата

Користувач
*

Из: Измаил - Севастополь

Не уверена, что было у папы в голове, он читал что-то об онемечивании кашубов, видимо оттуда и пошли его шуточки. Он очень-очень много читал))

О кашубах, как об этносе узнала года два назад, как раз после папиной смерти, к сожалению. А еще мамина бабка, по рассказам старшей маминой сестры и моей бабушки, соблюдала разные необычные для их села обычаи,особенно , как для советского времени.

--------------------
Nil novi sub luna
PMEmail Poster
Mollimo
Отправлено: Авг 26 2011, 12:16
Цитата

Активний учасник
**

Отец белорус+укр, мать русская(ее бабка украинка). Мой фенотип типичен для северной Украины, юго-восточной Польши.

--------------------
"Частная вера такая же глупость, как частное солнце или частная луна. Воззрение на мир формируется не для того, чтобы "нравиться" человеку, но чтобы соответствовать миру" (Г. Честертон.)
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Янв 3 2012, 11:42
Цитата

експерт Засновник форума

Нарешті вчора дізнався про додаткову інформацію щодо мого походження^_^ Якщо про польське походження я знав достовірно, то тепер можу із повною впевненістю заявити й про чеське. Раніше я здогадувався про такий варіант, але не знав точно.

Попереду ще багато пошуків щодо того, який саме відсоток від загального займають мої пращури чеського походження та з якого саме регіону вони походять.

Знаю достовірно, що один з їхніх нащадків відносився до прошарку козацтва, тобто, це були певною мірою українізовані чехи. Кінець кінцем їхні нащадки оселилися в Поділлі, на півночі якого, як відомо, на початку XX ст. мешкали значні чеська та польська діаспори.
PMEmail PosterWWW
Шоломич
Отправлено: Июн 12 2012, 09:15
Цитата

Новачок

Из: Москва

Мої вітання всім шановні. Мій рід по чоловічій лінії із Пінської шляхти. Прадід приїхав на Житомирщину до революції, де управляв цукровим заводом, там же і оженився на місцевій красуні.
По жіночій лінії всі корінні поліщуки з аналогічним прізвищем. Ось прізвища, які переплелися: Шоломіцький – Кара; Поліщук – Ярмоленко (Поліщук).

--------------------
R1a1a1g2*
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Июн 12 2012, 11:46
Цитата

експерт Засновник форума

Вітаю на нашому форумі!

Бачу, Ви добре розмовляєте українською :ok:
То у Вас коріння в частині українськоо походження з Волині.
Як розумію, родичі-поліщуки у Вас українці?

Взагалі, сподіваюсь, що Ви знайдете на форумі багато чого цікавого :D

PMEmail PosterWWW
Шоломич
Отправлено: Июн 12 2012, 14:51
Цитата

Новачок

А вжеж-бо так, вони – українці. Так що в моїх жилах тече і українська кров. А до того мій предок прийшов на Пінщину в 9-ому віці нашої ери, про що розказує наша родова легенда.

--------------------
R1a1a1g2*
PMEmail Poster
киянин
Отправлено: Июн 12 2012, 15:26
Цитата

експерт Засновник форума

А що саме за легенда, якщо це звичайно не тайна? :)
PMEmail PosterWWW
Шоломич
Отправлено: Июн 12 2012, 18:32
Цитата

Новачок

Ні, це не таємниця. Легенда про те, що троє братів Шоломіч, Лозич і Соломір йшли з Півночі в Жолкіно (село в Пінському районі), але чомусь не дійшли туди, а за 20 кілометрів від нього заклали свої родові гнізда – села Шоломічі та Лозичі, які стоять поруч. А з Соломіром складніша річ, тому що є два села з однокореневими назвами Соломєрічі, що недалеко від Мінська і Соломір, що на Рівненщині і неподалеку від Жолкіно, але на Південь від нього... Але вже з початку 16 століття рід Шоломіцьких рахувався одним із найстаріших боярських родин на Пінщині, що не заважає існувати легенді, яка записана науковцями, що займаються етнографією.
Я рахую, що вони прийшли на Полісся з князем Туром, з міста Полоцька, в якому залишився його побратим Рогволод, щоб збудувати місто Туров і можливо Пінськ. Історія це підтримує і як найменьше, цьому не суперечить...

--------------------
R1a1a1g2*
PMEmail Poster
0 Пользователей читают эту тему (0 Гостей и 0 Скрытых Пользователей)
0 Пользователей:

Topic Options Страницы: (2) [1] 2  ОтветитьНовая темаСоздать опрос

Текстовая версия